Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 01.10.2010, godz. 12:55Zmarł Romuald Czystaw, były wokalista Budki Suflera

Article img

30 września w Warszawie zmarł polski muzyk, Romuald Czystaw. Informację o śmierci piosenkarza potwierdził perkusista, autor tekstów i menadżer "Budki Suflera" Tomasz Zeliszewski. Romuald Czystaw zmarł w wieku 60 lat.

Romuald Czystaw zaczął pracę z Budką Suflera jako wokalista w 1978 roku i z przyczyn zdrowotnych (problemy z głosem) rozstał się z zespołem w 1982 roku. Po odejściu wyjechał do Egiptu, a jego miejsce w zespole zajął Felicjan Andrzejczak. Będąc w zespole brał udział w nagrywaniu trzech albumów studyjnych: "Na brzegu światła" (1978), "Ona przyszła prosto z chmur" (1980) oraz "Za ostatni grosz" (1982). Był autorem muzyki do utworu "Nie taki znów wolny", którą umieszczono na albumie "Za ostatni grosz". Jako pierwszy wykonał takie przeboje jak "Za ostatni grosz", "Nie wierz nigdy kobiecie", "Rock'n'roll na dobry początek".

Jak wspomina Tomasz Zaliszewski: On był postacią charyzmatyczną, niezwykłą, najprawdziwszym artystą estradowym. Był tak wiarygodny w tym, co robił, że nie sposób było go nie lubić. Miał dar nawiązywania kontaktu z publicznością. Po trzech pierwszych minutach, niezależnie czy było to kilkadziesiąt, czy kilkaset osób, stawał się ich przyjacielem.

Po prawie 20 latach przerwy, w 1999 można było go ponownie zobaczyć na scenie. Wziął wówczas udział w trasie koncertowej z okazji 25-lecia Budki Suflera. W tym samym roku wspólnie z wokalistami Budki Suflera, Krzysztofem Cugowskim i Felicjanem Andrzejczakiem nagrał utwór "Piąty bieg". Wystąpił też w nowojorskiej sali Carnegie Hall, gdzie wykonał utwory: "Nie wierz nigdy kobiecie", "Za ostatni grosz", "Rock'n'roll na dobry początek" i "Piąty bieg"

Romuald Czystaw wiele lat spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie koncertował w luksusowych hotelach z zespołem Romek's Band. Kilka lat temu wrócił do Polski. Gościnnie wielokrotnie występował z "Budką" w koncertach jubileuszowych zespołu.

Źródło:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zmarl_romuald_czystaw_byly_wokalista_budki_suflera_162121.html

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zmarl-romuald-czystaw-byly-wokalista-budki-suflera

Tagi: zmarły zmarły

Powrót