Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Wtorek 14.09.2010, godz. 14:04Zmarł Jarosław Kukulski

Article img

Wczoraj w Warszawie, w wieku 66 lat zmarł Jarosław Kukulski, znany kompozytor, ojciec Natalii Kukulskiej. Mimo operacji, która rokowała nadzieje na poprawę odszedł autor takich przebojów, jak "Tyle słońca w całym mieście", "Moje jedyne marzenie", czy "Najtrudniejszy pierwszy krok".

Jarosław Kukulski urodził się 26 maja 1944 roku we Wrześni. W Poznaniu ukończył zarówno Liceum Muzyczne jak i Wydział Instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie oboju. Z taką muzyką jednak nie związał swojej kariery, bo uwiodła Go muzyka rozrywkowa. Prawie regułą stało się, że piosenki autorstwa Jarosława Kukulskiego stawały się przebojem. Teksty pisał dla takich artystów jak: Irena Jarocka ("Beatlemania story"), Halina Frąckowiak ("Serca gwiazd"), Eleni ("Muzyka Twoje imię ma"), Krzysztof Krawczyk ("To co dał nam świat").

W 1968 roku został liderem grupy "Waganci" i tam też poznał Annę Jantar, która stała się solistką zespołu, a w 1971 roku żoną Jarosława Kukulskiego. Po rozpadzie zespołu Jarosław Kukulski pomagał w rozwoju kariery solowej żony.

Był również sprawcą wielu kompozycji dla córki, Natalii Kukulskiej. Płyty z utworami dla najmłodszych, śpiewane przez małą Natalię Kukulską, po dziś dzień są znane i słuchane nie tylko przez dzieci, ale także ich rodziców.

Niewiele z nas też wie, iż Jarosław Kukulski był autorem muzyki do takich filmów, jak: "Pan Samochodzik i niesamowity dwór", "Komedianci z wczorajszej ulicy czy "Nie zaznasz spokoju".

W 2005 roku z okazji jubileuszu 35-lecia pracy Jarosława Kukulskiego, ukazała się płyta z Jego największymi przebojami.

Jest to na pewno niepowetowana strata dla wszystkich fanów Jego kompozycji. Bez wątpienia pozostanie w naszej pamięci, bo pozostawił po sobie ślad, w postaci swych utworów.

Redakcja portalu polskie-cmentarze.pl

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót