Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 13.09.2012, godz. 14:24Wystawa pamięci zmarłego rok temu Jana Dziaczkowskiego

Jan Dziaczkowski

Już od 14 września 2012 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie pokazywana będzie wystawa "Dlaczego nie wszyscy kochamy przygody? Opowieść o Janku Dziaczkowskim". Wystawa poświęcona jest pamięci znakomitego młodego malarza, twórcy kolaży, Jana Dziaczkowskiego, który rok temu zginął w Tatrach.

Jan Dziaczkowski był artystą wszechstronnym. Zajmował się malarstwem, fotografią, a także tworzeniem kolaży. I to właśnie kolaże jego autorstwa odbiorcy i krytycy sztuki doceniali najbardziej. Autor ilustracji do wielu pism muzycznych, społecznych i kulturalnych. Projektował okładki książek oraz płyt, przygotował okładkę na 65 – lecie „Przekroju”. Jego pasją były podróże, stare fotografie, filmy i rodzinne historie. Jednej ze swoich prac – fotokolaż – którą zrealizował w klubie Warszawa Powiśle, nadał tytuł "Dlaczego nie wszyscy kochamy przygody?".

Wystawa zorganizowana w Centrum Sztuki Współczesnej nosi tytuł "Dlaczego nie wszyscy kochamy przygody? Opowieść o Janku Dziaczkowskim", a jej tematem przewodnim jest wątek podróży. Co ciekawe, wystawa nie prezentuje prac młodego artysty - wszystkie dzieła stworzyli jego przyjaciele i artyści, którzy znali Jana Dziaczkowskiego. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie przedstawione na wystawie prace nawiązują do życia, a także postawy młodego artysty. Co ważne, wszystkie dzieła, zaprezentowane podczas wystawy pamięci Jana Dziaczkowskiego "nawiązują do afirmacji życia i pogody ducha, które były może najważniejszym rysem jego charakteru i twórczości". 

Otwarcie wystawy "Dlaczego nie wszyscy kochamy przygody? Opowieść o Janku Dziaczkowskim" odbędzie się 14 września 2012 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wystawę będzie można podziwiać do 28 października 2012 roku.

Organizatorem wystawy jest Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Partnerem wystawy jest Fundacja Sztuk Wizualnych.

Jan Dziaczkowski zmarł 20 września 2011 roku w Tatrach.

Źródło: www.culture.pl,

Fot. pochodzi ze strony Jana Dziaczkowskiego www.dziaczkowski.pl

Tagi: wybitny wybitny

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze