Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 23.12.2009, godz. 00:02Witamy w serwisie!

Article img

Witamy w nowym serwisie POLSKIE CMENTARZE. Celem naszego portalu jest stworzenie miejsca, w którym każdy będzie mógł zapoznać się z tematyką dotyczącą cmentarzy. Serwis pomoże Państwu m.in. w odnalezieniu miejsc pochówku wybitnych osób, czy zlokalizowaniu konkretnego cmentarza. POLSKIE-CMENTARZE dostarczą również informacji o zakładach pogrzebowych. Tylko tutaj odnajdą Państwo wiele ciekawych oraz przydatnych porad. Zapewniamy, że wszelkie zgromadzone wiadomości będą na bieżąco aktualizowane i uzupełniane. Zapraszamy do zapoznania się z treścią serwisu.

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci" - cytat ten jest mottem, jakie towarzyszy POLSKIM-CMENTARZOM, a pamięć naszych Bliskich możemy przywołać zapalając Wirtualna Świeczkę.

Na portalu przede wszystkim możemy odszukać polskie-cmentarze, zarówno ich adresy, zarządców, jak również kontakt z osobami, odpowiedzialnymi za zarządzanie danym cmentarzem. Dążymy do tego, by na portalu znalazły się wszystkie polskie-cmentarze, których jest ok. 11 tys. Dlatego każdy użytkownik polskich-cmentarzy ma możliwość dodania nowego cmentarza, którego jeszcze nie ma w bazie. Poza najważniejszymi informacjami, czyli adresem, zarządcą, czy kategorią cmentarza, jest również miejsce na jego opis i historię, a także link wyszukiwarki grobów (jeśli taka istnieje na stronie cmentarza lub jego zarządcy). Dział Zabytkowe Cmentarze również otwiera wiele możliwości przed użytkownikiem. Tutaj każdy może dodać piękny, unikatowy pod względem historycznym, ciekawy cmentarz, opisać go i stworzyć jego galerię. Liczymy na zdjęcia nie tylko cmentarzy, ale różnych miejsc, upamiętniających zmarłych - interesujące płyty nagrobne, pomniki, czy przydrożne krzyże. Dział Wybitnych jest wspomnieniem, krótkim opisem życia osób wyjątkowych, pochowanych na polskich-cmentarzach. Poza życiorysem odnajdziemy też zdjęcia z życia tych osób, ich nagrobków, a także informacje o tym, gdzie są pochowane. Goście portalu mają też możliwość dodawania osób wybitnych. Ważnym punktem portalu jest dział Porad i Dokumentów do pobrania. Oba działy zostały stworzony z myślą o osobach, które znalazły się w tej trudnej sytuacji, jaką jest śmierć Kogoś Bliskiego i nie wiedzą, jakie kroki należy podjąć. Wszelkie informacje, zamieszczone w tych działach, mogą okazać są szczególnie istotne dla tych właśnie użytkowników, ponieważ pomagają poznać im wszystkie procedury i uzyskać wszelkie dokumenty, które trzeba przedłożyć w różnych instytucjach. Na Forum odwiedzający mogą porozmawiać na różne, czasem bardzo trudne tematy. Portal oferuje również Opiekę nad Grobami w całej Polsce. Na bieżąco będą umieszczane aktualności i ciekawostki funeralne z kraju i ze świata. Zakłady Pogrzebowe mogą zamieścić informacje o prowadzonych przez siebie usługach. Naszą pracę i wkład potwierdzają przede wszystkim referencje oraz stała współpraca z MZP w Zielonej Górze, Stowarzyszeniem Funeralnym, Cmentarzem w Częstochowie, Cmentarzem w Gubinie, czy Kożuchowie, a także wieloma innymi instytucjami.

Redakcja portalu POLSKIE-CMENTARZE.

Twórca i administrator portalu POLSKIE-CMENTARZE: amb software sp. z o. o.

Powrót