Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 26.09.2012, godz. 13:12VII Festiwal Młodych Talentów "Niemen Non Stop"

Czesław Niemen

W dniach 4 - 6 października 2012 roku w Słupsku odbędzie się VII Festiwal Młodych Talentów "Niemen Non Stop". Jest to jedyny w Polsce festiwal, poświęcony pamięci wybitnego "polskiego artysty wszech czasów", Czesława Niemena. Festiwal "Niemen Non Stop" odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta i Marszałka Województwa Pomorskiego. Gościem honorowym tegorocznej edycji festiwalu będzie Małgorzata Niemen.

Pierwszy Festiwal Młodych Talentów "Niemen Non Stop" odbył się w 2006 roku. Warto podkreślić, że festiwal, stanowiący "święto muzyki Czesława Niemena", od 2011 roku ma charakter międzynarodowy. Do udziału w festiwalu organizatorzy zapraszają wybitne postaci polskiej i zagranicznej sceny oraz kultury muzycznej. Ponadto, w festiwalu udział biorą artyści, współpracujący z Czesławem Niemenem w latach 60. i 70.

W ramach festiwalu "Niemen Non Stop" organizowany jest międzynarodowy Konkurs Piosenki [email protected], stanowiący jedyny w Polsce konkurs na interpretację muzyki Czesława Niemena. Ponadto, w barze "Pod papugami" organizowane są pokazy multimedialne, filmowe, a także plastyczne.

Tegoroczna edycja Festiwalu Młodych Talentów "Niemen Non Stop" jest zupełnie wyjątkowa. A to ze względu na "rockandrollowe jubileusze wydarzeń, związanych z początkiem artystycznej kariery Czesława Niemena na polskim Wybrzeżu".

Tegoroczny, VII Festiwal Młodych Talentów kusi wieloma atrakcjami. W programie zaplanowano między innymi: występy uczestników międzynarodowego Konkursu Piosenki, promocja autobiografii "Epitafium na śmierć rock'n'rolla" z udziałem autora i gościa specjalnego festiwalu, Franciszka Walickiego, a także koncert Ani Rusowicz.

Gościem honorowym VII Festiwalu Młodych Talentów "Niemen Non Stop" będzie Małgorzata Niemen.

Źródło: www.niemennonstop.pl,

Fot. autorstwa Pawła Cieśli (Staszek Szybki Jest), udostępnione na www.wikipedia.pl 15.09.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze