Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 11.03.2015, godz. 16:00Światowy Dzień Poezji

g2511m

Światowy Dzień Poezji - 21 marca - ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytelnictwa, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień powinien "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Bo czym jest poezja? Według Czesława Miłosza to "wzruszenie i powiew, który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem".

W Oświęcimskim Centrum Kultury - w Światowym Dniu Poezji - od kilku lat odbywają się imprezy poetyckie. 21 marca 2015 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się - już po raz drugi - z okazji Światowego Dnia Poezji - program poetycki pt. "Poezja to kilka słów na papierze".
"Poezja to kilka słów na papierze" to wieczór poetycki, w którym wezmą udział recytatorzy z grupy żywego słowa Infinitas, jak również zaproszeni goście, którzy będą mówili i czytali wybrane przez siebie - specjalnie na ten dzień - szczególnie im bliskie - wiersze.

A kogo wiersze są Wam szczególnie bliskie?

Źródło: http://www.ock.org.pl/Poezja-to-kilka-slow-na-papierze---wieczor-poetycki-z-okazji-Swiatowego-Dnia-Poezji--2511.html
Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze