Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 17.06.2011, godz. 16:35Stolik Kolbergera w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach

Article img

Krzysztof Kolberger był częstym gościem w Międzyzdrojach. W 1998 roku odcisnął tam swoją dłoń w Alei Gwiazd. Dlatego organizatorzy imprezy, postanowili uczcić pamięć  zmarłego w styczniu, tego roku Krzysztofa Kolbergera.

Podczas tegorocznego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, który odbędzie się w dniach 7-10 lipca zostanie odsłonięty pomnik Krzysztofa Kolbergera  "przy stoliku, z książką" - zaprojektowany przez Michała Selerowskiego. Pomnik stanie w reprezentacyjnej części międzyzdrojskiej promenady.

Aktor był uwielbiany przez publiczność przede wszystkim za swe wybitne role filmowe i teatralne tj. "Kontrakt", "Ostatni prom", "Na straży swej stać będę", "Kuchnia polska". W sposób szczególny zapamiętany został też jako interpretator poezji - w ekranizacji "Pana Tadeusza" wcielił się w rolę Adama Mickiewicza recytującego inwokację, jak również ten, który odczytał w 2005 roku testament Jana Pawła II w czasie żałoby po śmierci papieża.

Krzysztof Kolberger walczył przez kilkanaście lat się z chorobą nowotworową. Zmarł 7 stycznia 2011 r. w wieku 61 lat. Na Starym Cmentarzu Powązkowskim żegnały go rzesze ludzi.

Źródło: http://wyborcza.pl/nekrologi/1,101499,9786685,Miedzyzdroje__stolik_Kolbergera_w_Alei_Gwiazd.html

Zdj. Mariusz Kubik,www.mariuszkubik.pl, 17 listopada 2004, Źródło Wikipedia, Plik udost. na licencji GNU FDL 1.2

Powrót