Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 17.12.2014, godz. 11:28Spektakl "Jacek Kaczmarski - lekcja historii" w Teatrze Ateneum

Spektakl "Jacek Kaczmarski - lekcja historii"

17 grudnia o godzinie 19.15 w Teatrze Ateneum w Warszawie odbędzie się spektakl "Jacek Kaczmarski - lekcja historii". Spektakl został wystawiony z okazji 10. rocznicy śmierci wybitnego polskiego barda, Jacka Kaczmarskiego.

Spektakl stanowi "wieczór pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu słynnym obrazom. Kaczmarski fascynował się nie tylko polityką, ale i sztuką.".

Na scenie warszawskiego Teatru Ateneum wystąpią: Julia Konarska, Jacek Bończyk, Wojciech Brzeziński i Wojciech Michalak, a także Piotr Fronczewski (narrator). Reżyserem spektaklu "Jacek Kaczmarski - lekcja historii" jest Jacek Bończyk.

Jacek Kaczmarski był polskim poetą, kompozytorem, śpiewakiem i twórcą tekstów piosenek. Popularność zyskał głównie dzięki piosenkom o charakterze historycznym i polityczno-społecznym.

Jacek Kaczmarski w trakcie swojej działalności artystycznej napisał ponad 600 wierszy, 5 powieści i dwa libretta. Był także kompozytorem muzyki do swoich wierszy i pieśniarzem – przez ponad 25 lat wykonywał swoje utwory na scenie. Reprezentował nurt tzw. piosenki autorskiej, co oznacza, że utwór został całkowicie stworzony przez niego - od tekstu, poprzez warstwę muzyczną, aż do jej wykonania.

Jacek Kaczmarski zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Źródło: teatrateneum.pl,

Fot. Paweł Plenzner, udostępnione na wikipedia.pl 04.08.2010 na licencji Creative Commons

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze