Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Wtorek 28.08.2012, godz. 13:12Przydrożne krzyże na fotografiach Witolda Siecińskiego

Bydgoszcz

30 sierpnia 2012 roku o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOKiS w Bydgoszczy odbędzie się wernisaż fotografii Witolda Siecińskiego. Wystawa prezentuje zdjęcia przydrożnych krzyży oraz kapliczek.

Witold Sieciński fotografowaniem zajmuje się od ponad 40 lat. Jak sam przyznaje, głównym tematem jego zdjęć jest przemijanie oraz trwanie. Autor dba o to, aby jego zdjęcia przypominały o tradycji, walorach polskiego krajobrazu, a także dawnej architekturze.

Wystawa fotografii przydrożnych krzyży i kapliczek została zorganizowana przez Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOKiS w Bydgoszczy, we współpracy z Galerią Krytyków POKAZ w Warszawie pod patronatem Samorządu Województwa Mazowieckiego

Witold Sieciński urodził się 22 kwietnia 1933 roku w Ciechanowie. Z wykształcenia jest technikiem - mechanikiem, z zamiłowania - fotografem. W poszukiwaniu ciekawych miejsc i fascynujących zabytków, gotowy jest przejechać całą Polskę. Jest członkiem rzeczywistym Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiego Stowarzyszenia Twórców, Klubu Przodowników Turystyki Pieszej im. Anieli Michalskiej.

Wernisaż fotografii Witolda Siecińskiego odbędzie się w czwartek, 30 sierpnia 2012 roku o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOKiS, Stary Rynek 18 Bydgoszcz.

Źródło: www.cjg.gazeta.pl, www.wokis.bydgoszcz.com,

Fot. autorstwa Pit1233, udostępnione na www.wikipedia.pl 07.04.2009.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze