Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 20.03.2017, godz. 17:33Pogrzeb Wojciecha Młynarskiego

Wojciech_Mlynarski

Uroczystości pogrzebowe Wojciecha Młynarskiego odbędą się w piątek, 24 marca, w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie - poinformowało PAP, w imieniu rodziny zmarłego w środę artysty.

"Urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach".
"Księga kondolencyjna zostanie wystawiona w dniach 22 i 23 marca (środa i czwartek) w Ratuszu na Placu Bankowym 3/5 w Warszawie" - dodała.   

Wojciech Młynarski był poetą, autorem i wykonawcą piosenek, artystą kabaretowym, dramaturgiem, librecistą i reżyserem teatralnym.

Jego utwory - "Światowe życie", "Och, ty w życiu", "Żorżyk gitarzysta basowy", "Prześliczna wiolonczelistka", "Moje serce to jest muzyk", " W co się bawić" - na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Młynarski urodził się 26 marca 1941 r. w Warszawie. W 1963 r. jako absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, po obronie pracy magisterskiej "O dramaturgii Witkacego" postanowił zostać zawodowym aktorem i piosenkarzem. Debiutował na początku lat 60. na scenie kabaretowej i teatralnej klubu studenckiego Hybrydy.

Poeta, twórca piosenek i reżyser zmarł po długiej chorobie w środę, 15 marca.

Źródło: http://muzyka.interia.pl
Autor zdjęcia: Bartosz Krupa
Źródło: East News
Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze