Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 14.10.2016, godz. 16:21Pogrzeb Andrzeja Wajdy

Andrzej_Wajda

9 października w wieku 90 lat zmarł wybitny reżyser filmowy i teatralny, współtwórca polskiej szkoły filmowej - Andrzej Wajda. Cztery filmy Andrzeja Wajdy (Ziemia obiecana, Panny z Wilka, Człowiek z żelaza oraz Katyń) były nominowane do Oscara w kategorii: najlepszy film obcojęzyczny.

W 2000 roku Wajda otrzymał honorowego Oscara od amerykańskiej Akademii Filmowej. W 1981 roku Człowiek z żelaza zdobył Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Pogrzeb najwybitniejszego polskiego reżysera odbędzie się w środę, 19 października, w Krakowie. Dzień wcześniej, 18 października, urna zostanie wystawiona w kościele w Warszawie.

We wtorek, 18 października, o godz. 15 w kościele Ojców Dominikanów w Warszawie odbędzie się msza święta w intencji reżysera. Od godziny 14:00 będzie wystawiona urna z jego prochami. Osoby odwiedzające Kościół proszone są o nieprzynoszenie kwiatów i wieńców. Zamiast kwiatów można przekazać datki na rzecz Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie.

Foto: Maciej Kulczyński / PAP Andrzej Wajda

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze