Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 31.03.2014, godz. 13:29"Niemen inaczej" w Gdańsku

Koncert "Niemen inaczej" w Gdańsku

13 kwietnia 2014 roku o godziny 18.30 w Hali Ergo Arena w Gdańsku odbędzie się koncert "Niemen inaczej", poświęcony pamięci wybitnego polskiego artysty. Utwory Czesława Niemena wykonają znani polscy artyści, między innymi Natalia Niemen, Mietek Szcześniak, czy Anna Dereszowska.

Trasa koncertowa "Niemen inaczej" w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego stanowi widowisko muzyczne, w którym klasyczne utwory Czesława Niemena wykonywane są we współczesnych aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego. Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje, jak "Pod papugami", "Sen o Warszawie", czy "Jednego serca" w nowych aranżacjach. Koncert stanowi idealne połączenie klasycznych kompozycji ze współczesnymi aranżacjami. Jak mówią sami organizatorzy trasy koncertowej, widowisko "Niemen inaczej" może podobać się zarówno starszym, jak i młodszym fanom wybitnego muzyka.

Czesław Niemen był wybitnym polskim artystą - wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, legendą polskiej piosenki. Urodził się 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach koło Nowogródka jako Czesław Juliusz Wydrzycki. Już jako dziecko wykazywał zainteresowanie muzyką. Śpiewał w kościelnym chórze, a także uczęszczał do szkoły muzycznej. W 1962 roku Czesław Niemen został wyróżniony na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Po tym sukcesie, wraz z zespołem Czerwono-Czarni, odbył swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce. W kwietniu 1965 roku Czesław Niemen nagrał materiał na płytę "Dziwny jest ten świat". Piosenka tytułowa została nagrodzona na Festiwalu w Opolu, a co ważne - stała się jednym z największych polskich przebojów lat 60.

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: niemeninaczej.pl,

Fot. autorstwa Pawła Cieśli (Staszek Szybki Jest), udostępnione na www.wikipedia.pl 15.09.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze