Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 12.02.2014, godz. 11:57"Lutosławski. Skrywany wulkan"

Witold Lutosławski

12 lutego 2014 roku o godzinie 18 w Sali Bankowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie odbędzie się spotkanie z autorem książki "Lutosławski. Skrywany wulkan", Aleksandrem Laskowskim.

Książka Aleksandra Laskowskiego stanowi zbiór wywiadów z czterema dyrygentami: Esą-Pekką Salonenem, Simonem Rattle'em, Edwardem Gardnerem i Antonim Witem.

Na kartach książki, autor spisał wspomnienia dyrygentów o Witoldzie Lutosławskim, ich problemy z "odczytaniem autorskiej notacji Lutosławskiego". Dyrygenci opowiadają o tym, jak odbierali wybitnego muzyka jako człowieka, za co go cenili. 

Witold Lutosławski był wybitnym polskim kompozytorem, dyrygentem, pianistą. Uważany za najwybitniejszego polskiego kompozytora wszech czasów. Witold Lutosławski otrzymał wiele odznaczeń i prestiżowych nagród. Został uhonorowany Orderem Orła Białego, otrzymał tytuł doktor honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był członkiem honorowym wielu stowarzyszeń oraz akademii artystycznych i naukowych w Polsce, Niemczech, Stanów Zjednoczonych, Włoszech, czy Francji.

Witold Lutosławski zmarł 7 lutego 1994 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: cjg.gazeta.pl, wikipedia.pl,

Fot. autorstwa Betty Freeman (źródło: Polish Music Center) udostępnione 15.01.2006 na wikipedia.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze