Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 15.12.2011, godz. 12:56Koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Article img

W najbliższą sobotę, 17 grudnia 2011 roku o godzinie 19.00 w toruńskim klubie Od Nowa odbędzie się szczególny koncert pamięci wybitnego muzyka, Grzegorza Ciechowskiego.

Koncert zorganizowano z okazji 10. rocznicy śmierci znakomitego artysty. Jak co roku, program imprezy pozostaje niespodzianką aż do samego końca. Jednocześnie, organizatorzy zapewniają, że na tę szczególną edycję koncertu przygotowali wyjątkowy program, który na pewno spodoba się wszystkim fanom muzyka. Wiadomo jedynie, że podczas imprezy zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego dla Julii Marcell.

Na scenie toruńskiego klubu pojawią się artyści, którzy zagrają oraz zaśpiewają swoje wersje utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. W ten sposób oddadzą hołd zmarłemu wokaliście. Warto podkreślić, że w poprzednich latach na koncertach pamięci Grzegorza Ciechowskiego wystąpili, między innymi: Justyna Steczkowska, Robert Gawliński, Muniek Staszczyk, Hey, Myslowitz, Anna Maria Jopek, Zbigniew Hołdys, T. Love, Maria Peszek, czy Grzegorz Turnau.

Ponadto, od środy w klubie "Od Nowa" można oglądać wystawę "Republika wspomnień". Natomiast w piątek odbędzie się konferencja naukowa "Republika marzeń. Grzegorz Ciechowski i Republika jako fenomen społeczno – kulturowy". Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Niestety, spotkanie ma charakter zamknięty. Jednak wszystkich, którzy chcą wziąć udział w debacie "Republika marzeń", w której uczestniczyć będą muzycy (Zbigniew Krzywański, Leszek Biolik i Jerzy Tolak), zapraszamy w piątek na godzinę 18.00.

Klub "Od Nowa", ul. Jurija Gagarina 37 A, Toruń.

Zobacz Wystawy pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Przeczytaj biografię Grzegorza Ciechowskiego

Źródło: www.torun.gazeta.pl, www.odnowa.umk.pl, www.lastfm.pl,

Fot. autorstwa Andrzeja Świetlika, zamieszczone na stronie www.ciechowski.art.pl.

Tagi: wybitny wybitny

Powrót