Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 09.01.2014, godz. 16:11Koncert pamięci Czesława Niemena w Zielonej Górze

Czesław Niemen

17 stycznia 2013 roku w Filharmonii Zielonogórskiej w Zielonej Górze odbędzie się koncert pamięci wybitnego polskiego muzyka, Czesława Niemena.

Koncert w zielonogórskiej filharmonii został zorganizowany z okazji 10. rocznicy śmierci wybitnego polskiego artysty. Na scenie wystąpi, między innymi Natalia Sikora, czy Jarosław Królikowski.

Czesław Niemen był wybitnym polskim artystą - wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, legendą polskiej piosenki.

W 1962 roku Czesław Niemen został wyróżniony na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Po tym sukcesie, wraz z zespołem Czerwono-Czarni, odbył swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce. Pod koniec roku, artysta związał się z popularną grupą, Niebiesko-Czarni, z którą koncertował w Polsce, na Węgrzech, czy we Francji. Rok później grupa wystąpiła w słynnej sali koncertowej Olympia w Paryżu.

W latach 80., w związku z wprowadzeniem stanu wojennego,Czesław Niemenwystępował sporadycznie. W 1988 roku wznowiono kilka jego płyt, między innymi "Dziwny jest ten świat", czy "Czy mnie jeszcze pamiętasz?", a rok później ukazała się płyta z nowym materiałem "Terra Deflorata".

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Biografia Czesława Niemena

Źródło: wrotalubuskie.eu,

Fot. autorstwa Pawła Cieśli, udostępnione na www.wikipedia.pl 15.09.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze