Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 06.12.2012, godz. 11:42Koncert Grzegorza Ciechowskiego

Grzegorz Ciechowski

15 grudnia 2012 roku o godzinie 20.00 w Klubie Od Nowa w Toruniu odbędzie się koncert specjalny, poświęcony pamięci wybitnego muzyka, Grzegorza Ciechowskiego. Na toruńskiej scenie pojawią się znani artyści, którzy wykonają autorskie wersje utworów Grzegorza Ciechowskiego.

W poprzednich latach, gośćmi Koncertu Grzegorza Ciechowskiego byli tacy artyści, jak: Maria Peszek, Robert Gawliński, Grzegorz Turnau, czy Zbigniew Hołdys. Na toruńskiej scenie występował zespół Hey, Myslovitz, czy Coma. Wszyscy grali po to, aby uczcić pamięć znanego i cenionego muzyka, wokalisty Republiki, Grzegorza Ciechowskiego.

W tym roku, organizatorzy przygotowali szczególny program koncertu, jednak do dziś nie są znane jego szczegóły. Tegoroczny Koncert Specjalny Grzegorza Ciechowskiego ma być dla publiczności ogromnym zaskoczeniem. Wiadomo jedynie, że tak jak w poprzednich edycjach koncertu, do toruńskiego klubu Od Nowa zostaną zaproszeni artyści, którzy zagrają i zaśpiewają własne wersje utworów Grzegorza Ciechowskiego.

Podczas koncertu zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego dla Meli Koteluk.

Grzegorz Ciechowski urodził się 29 sierpnia 1957 roku w Tczewie. Bardzo często określany był i jest jako „człowiek – orkiestra”, legenda polskiej muzyki. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej - autor, kompozytor i producent, muzyk, wokalista, instrumentalista.

Grzegorz Ciechowski zmarł 22 grudnia 2001 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. 

Źródło: odnowa.umk.pl, torun.pl,

Fot. autorstwa Andrzeja Świetlika, zamieszczone na stronie www.ciechowski.art.pl

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze