Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Poniedziałek 30.07.2012, godz. 13:50Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej w Ustce

Irena Kwiatkowska

W Parku Uzdrowiskowym przy promenadzie w Ustce, na ławeczce siedzi odlana w brązie Irena Kwiatkowska. Wybór miejscowości nie jest przypadkowy, bowiem wybitna aktorka, uwielbiała wypoczywać właśnie w Ustce.

W uroczystości odsłonięcia ławeczki, która odbyła się 25 lipca, wzięli udział bliscy oraz znajomi aktorki. Wśród zaproszonych gości można było spotkać aktora Artura Barcisia, czy publicystę Daniela Passenta. Obecna była również siostrzenica Ireny Kwiatkowskiej, Krystyna Jabłońska - Kwiatkowska.

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej, kształtem przypomina rozwiniętą taśmę filmową, z charakterystyczną perforacją na brzegach. Każdy, kto tylko będzie miał ochotę usiąść obok polskiej wybitnej artystki, oczywiście może to uczynić - obok aktorki są bowiem dwa wolne miejsca.

Autorami rzeźby są rzeźbiarze z Wielkopolski - Piotr Garstka oraz Piotr Szmyt.

Irena Kwiatkowska była wybitną polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Była gwiazdą kabaretów. Na swoim koncie ma ponad sto ról teatralnych, występy w filmach oraz serialach polskich. Cała Polska zna jej kreację "Kobiety Pracującej", jaką stworzyła w znanym serialu "Czterdziestolatek". Za swoje dokonania aktorskie zdobyła wiele cennych nagród.

Irena Kwiatkowska zmarła 3 marca 2011 roku w Konstancinie-Jeziornie. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: www.tvn24.pl, www.wikipedia.pl,

Fot. udostępnione na www.wikipedia.pl 07.08.2010.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze