Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Czwartek 20.10.2011, godz. 11:58Kalendarz Lindner na rok 2012

Kalendarz Lindner 2012

Firma Lindner z Wągrowca, która jest największym producentem trumien w Europie, po raz trzeci wydała kalendarz promujący swój produkt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trumny są przedstawione w towarzystwie …”prawie” nagich modelek.

Polska firma Linder z Wągrowca to jeden z najpotężniejszych w Europie producentów trumien. W 2009 roku pojawił się pomysł, aby zakład reklamował swoje wyroby za pomocą oryginalnego kalendarza. I tak, do pierwszego kalendarza Lindnera – na rok 2010 – pozowały modelki, które były wystylizowane m.in. na pannę młodą, kowbojkę, czy nimfę. Na każdej z 12 stron można było zobaczyć inną trumnę, przy której obecna była skąpo ubrana modelka.

Kalendarz, mimo że wzbudził wiele kontrowersji, w kolejnym roku ukazał się ponownie. Oczywiście, z innymi wzorami trumien, a także inną stylizacją. Jednak w tym samym charakterze, czyli z pozującymi paniami.

Od dzisiaj można kupić kalendarz Lindnera na rok 2012. Tegoroczna edycja kalendarza „odsłania” więcej niż w poprzednich latach, ponieważ modelki mają na sobie jedynie farbę i buty. Ich ciała pokryte są malunkami, które jednocześnie mają spełniać rolę ubrania. Co ważne, każda z pań została wystylizowana na przedstawicielkę danego kraju. I tak, przez cały styczeń będzie nam towarzyszyć „reprezentantka” Szwecji, w lutym – Wielkiej Brytanii, w kwietniu – Niemiec, a w czerwcu – Polski. Dodajmy, że niektóre zdjęcia nie są jeszcze ujawnione.  

Zobacz Kalendarz Lindner 

Źródło: www.wyborcza.pl, www.kalendarzlindner.pl.

Powrót