Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Wtorek 28.05.2013, godz. 11:31"Havel na wyciągnięcie ręki", czyli wystawa w warszawskim Domu Spotkań z Historią

"Havel na wyciągnięcie ręki", czyli wystawa w warszawskim Domu Spotkań z Historią

W środę, 29 maja 2013 roku o godzinie 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy "Havel na wyciągnięcie ręki". Podczas wystawy wyeksponowanych zostanie osiemdziesiąt zdjęć autorstwa Oldricha Skachy - fotoreportera i przyjaciela Vaclava Havla.

Wernisaż zostanie połączony ze wspomnieniami o Vaclavie Havlu. O pierwszym prezydencie Republiki Czeskiej opowiadać będą, między innymi: Jan Lityński, czy Petr Janyska.

Wystawę "Havel na wyciągnięcie ręki" będzie można oglądać do 9 czerwca. Wstęp wolny.

Vaclav Havel był ostatnim prezydentem Czechosłowacji oraz pierwszym prezydentem Republiki Czeskiej. Był pisarzem, dramaturgiem, działaczem antykomunistycznym.

Vaclav Havel fascynował się teatrem. Po odbyciu służby wojskowej, znalazł zatrudnienie w teatrach "ABC" - jako technik sceniczny. W latach 60. pracował w teatrze Divadlo Na zabradli, gdzie wystawiono sztukę jego autorstwa – "Festyn". Aktywnie działał na rzecz praw człowieka, bronił więźniów politycznych. Był współzałożycielem, a także jednym z pierwszych prelegentów inicjatywy obywatelskiej dla karty praw człowieka, Karty 77.

Vaclav Havel zmarł 18 grudnia 2011 roku.

Źródło: cjg.gazeta.pl,

Fot. autorstwa Ondrej Slama, udostępnione na commons.wikimedia.org 19.12.2011 na licencji Creative Commons,

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze