Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Piątek 31.05.2013, godz. 11:54Film o życiu wybitnego polskiego artysty, Czesława Niemena

Film o życiu wybitnego polskiego artysty, Czesława Niemena

Krzysztof Krauze zapowiedział, że wspólnie z żoną Joanną Kos-Krauze, stworzy film o życiu i twórczości wybitnego polskiego artysty, Czesława Niemena. Jak zapewnia reżyser, film będzie przedstawiał zarówno historię życia Czesława Niemena, jak i opowieść o "cenie, jaką płaci się za talent i bycie osobą wybitną".

Faktem jest, że powstało już wiele dokumentów o Czesławie Niemenie. Nikt jednak nie zdecydował się nakręcić pełnometrażowej fabuły, prezentującej biografię piosenkarza. Reżyserzy filmu podkreślają, że nie chcą jedynie przedstawić historii życia wybitnego artysty. Chcieliby również skupić się na zaprezentowaniu opowieści o blaskach i cieniach ogromnej kariery Czesława Niemena, a także o "cenie, jaką się płaci za talent i bycie osobą wybitną".

Czesław Niemen był wybitnym polskim artystą - wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, legendą polskiej piosenki. Jeden z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku.

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: tvn24.pl,

Fot. autorstwa Pawła Cieśli (Staszek Szybki Jest), udostępnione na www.wikipedia.pl 15.09.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze