Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Poniedziałek 28.07.2014, godz. 12:12Aplikacje mobilne w branży funeralnej

Aplikacje mobilne w branży funeralnej

Od kilku lat obserwujemy zjawisko nazywane wzrostem "Smartfonizacji Polski". Potwierdzeniem takiego stanu jest fakt, że dziś już 44% Polaków korzysta ze starfonów! Jeśli popularność smartfonów wśród Polaków będzie rosła w takim tempie, jak dotychczas (powyżej 10% każdego roku), to już na początku 2015 roku osiągniemy poziom 60%. Jednocześnie bardzo ważne jest to, że wraz ze wzrostem posiadaczy smartfonów, rośnie także świadomość polskich konsumentów na temat telefonów nowej generacji. Praktycznie każdy potrafi odróżnić smartfona od zwykłego telefonu komórkowego. Przywiązanie Polaków do smartfonów wiąże się oczywiście z coraz większą ilością aplikacji mobilnych.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej aplikacji mobilnych, bardziej lub mniej pomocnych w codziennym życiu, a ludzie bardzo chętnie z nich korzystają. Dlaczego? Po pierwsze: aplikacje pozwalają na wykorzystanie zaawansowanych funkcji telefonu. Co więcej, aplikacje oferują bardziej zaawansowane interakcje i atrakcyjniejsze interfejsy dla użytkowników.

Ważnym czynnikiem, wpływającym na ogromną popularność aplikacji mobilnych jest fakt, że mamy je "na wyciągnięcie palca". W przypadku korzystania z mobilnych stron musimy najpierw otworzyć przeglądarkę, wpisać adres strony, itd., a to oznacza wykonanie przynajmniej dwóch kroków więcej niż w przypadku uruchomienia aplikacji.

Zjawisko wzrostu "smartfonizacji polski" najlepiej zobrazują statystyki, opublikowane na początku lutego 2014 roku przez jestem.mobi

Smartfony_u_polakow

Smartfonizacja Polaków

Aplikacje

Internet_w_telefonie

Nowinki techniczne, aplikacje mobilne są obecne niemal w każdej dziedzinie życia. Nie powinien więc dziwić fakt, że również branża funeralna korzysta z rozwiązań mobilnych. Na rynku dostępne już są aplikacje obsługujące krematorium, czy pozwalające odnaleźć grób np. za pomocą kodu QR.

Zespół amb software, idąc z duchem czasu i potrzeb, stworzył mobilną wyszukiwarkę grobów, która dostępna jest na Androida i IOS-a.

Aplikacja Polskie Cmentarze dedykowana jest zarówno zarządcom cmentarzy, jak i mieszkańcom i gościom polskich miast, na terenie których znajdują się cmentarze.

Głównym elementem aplikacji jest Wyszukiwarka Grobów, dzięki której szybko i bezproblemowo zlokalizujemy groby osób pochowanych na cmentarzach w Polsce. Po odszukaniu grobu, uzyskamy dane osoby zmarłej, lokalizację grobu na terenie nekropolii, a także mapę cmentarza wraz z zaznaczeniem konkretnej kwatery.

Dodatkowo, dzięki aplikacji Polskie Cmentarze możemy odnaleźć wiele cennych informacji, np.:

 • osoby wybitne, pochowane na danym cmentarzu (dzięki aplikacji można także skontaktować się z autorem życiorysu osoby wybitnej)
 • rozkład jazdy komunikacji miejskiej, aby móc zaplanować dojazd do cmentarza/cmentarzy
 • informacje o cmentarzu/cmentarzach (plany, regulaminy, informacje przyrodnicze, cennik itp. Dzięki tej zakładce zobaczymy również mapę dojazdu do cmentarza)
 • kontakt do zarządcy cmentarza
 • reklamy firm, zakładów pogrzebowych, współpracujących z zarządcą cmentarza.

Aplikacja jest dostosowywana do potrzeb naszych klientów, a zatem może rozwijać się w dowolnych kierunkach, w zależności od zapotrzebowania na konkretne informacje.

Aplikacja dostępna jest dla systemów Android i iOS, na:

Powrót

Dodaj Komentarz

 • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

  Kod zabezpieczający

  Odśwież

 • wyślij

Komentarze